Jak działają przenośniki typu redler

Redlery służą do poziomego transportu, stosuje się je w rolnictwie, oraz w branży spożywczej. Świetnie nadają się to przemieszczania materiałów sypkich, różnych zbóż, roślin strączkowych, czy granulatów. Są niezbędne w gospodarstwach rolnych, oraz młynach, czy miejscach, gdzie magazynuje się zboże.

Pomagają w szybkim ogarnięciu wszystkiego co dzieje się z plonami od momentu ich zebrania, przez przygotowanie do składowania i umieszczenia w spichlerzu,  a także dalszym ich rozdysponowaniem.

Zbudowane są z łańcucha, kół napędowych, rolek i płytek ścierających. Najczęściej używa się ich przy silosach i w miejscach, gdzie ziarno będzie suszone, czy czyszczone. Ważne jest, że dzięki redlerom obecność pyłu w ziarnie została ograniczona do minimum. Są na tyle szczelne, że nic niepożądanego nie może dostać się do środka i zanieczyścić transportowanych w nich zbiorach.

Oczywiście mogą mieć też inne zastosowania, jak na przykład transport cementu. Za pomocą redlerów można przenosić wszystkie sypkie materiały. Aczkolwiek i tak, najczęściej stosuje się  w rolnictwie, gdzie znacznie ułatwiają pracę i pomagają zadbać o właściwy stan plonów.

Przed zakupem przenośnika tego typu warto zasięgnąć opinii innych, upewnić się, że właśnie ten typ jest potrzebny w naszym gospodarstwie i nadaje się do danych zbiorów. Można co prawda zakupić bardziej uniwersalne urządzenie, ale najlepsze rezultaty osiągnie się korzystając z odpowiednio dobranego sprzętu i stosując go zgodnie z wytycznymi producenta.

Buttimer.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *